Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز139
دیروز706
در هفته4279
در ماه5729
مجموع2478595

بازدید کنندگان برخط

1
Online

آیت‌الله شب زنده دار در درس اخلاق در دفتر رهبر معظم انقلاب در قم مجاهدت فیزیکی در میدان جنگ را منحصر به شرایط خاص دانست و اظهار کرد: در جهاد فی سبیل الله حداقل به سه عنصر ابزار جهاد، جهت جهاد و طرف جهاد نیاز داریم.

استاد درس اخلاق حوزه علمیه با اشاره به ابزار جهاد تصریح کرد: ابزار جهاد به تناسب حوزه ها و موارد مختلف عبارت از دست که کنایه از اعمال قدرت، لسان، قول، قلب، سیف و کتاب است.

وی ادامه داد: یکی از ابزار جهاد تبیین لسان است، کسانی که برخوردار از زبان گویا هستند و تریبون و رسانه ای در اختیار دارند، می‌توانند شبهه زدایی و ابهامات را برطرف کنند.

عضو جامعه مدرسین در فرق جهاد به سیف با دیگر جهادها ابراز کرد: جهاد به سیف با خاتمه یافتن زندگی انسان پایان می‌پذیرد اما قول، نوشته و کتابتی که همیشه راهنما است باعث می‌شود این جهاد حتی بعد از زندگی مادی انسان هم استمرار داشته باشد.

 

منبع: رسا

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom